AJANDA TUTARKEN GERÇEKLEŞEN 5 MUTLU DEĞİŞİM

AJANDA TUTARKEN GERÇEKLEŞEN 5 MUTLU DEĞİŞİM


2018 ajandanızı keyifle yazmak için kaleminizi alın ve günde 10 dakika da olsa yazı yazmanın neleri değiştireceğini görün!


1. Kendinizle yakın bir ilişki kurarsınızAjandalar hayatınızın bir uzantısıdır; tüm düşünceleriniz, duygularınız ve deneyimlerinizi burada tuttuğunuzda kendiniz hakkında farkında olmadığınız şeyleri keşfedebilirsiniz. Örneğin motivasyonunuz ne zaman yükseliyor ve azalıyor, hangi konular sizin için önemli. 


2. Takdir duygusunu hissedersinizBir ajanda tutmak, geçmişinize bakmanın ve neleri başardığınızın bir projeksiyonunu sunar. Gün içinde kendinize vermediğiniz değeri ve takdiri sonradan da olsa yaşamak hoş olabilir. Böylece en güzel alışkanlıklardan birini elde edersiniz. Takdir duygusu, hedefinizin başarısını arttırır, karar vermenizi geliştirir ve verimliliğinizi artırır.


3. Mutlu değişimlerinize şahit olursunuzHayatınızda istediğiniz değişimleri ve ne yapmanız gerektiğini yazın. Adım adım hayallerinize ulaştığınızı görebilir veya yeni bir hedef belirlemeniz gerektiğine karar verebilirsiniz. Aklınızdakileri kağıda dökmek hayatınızı planlamayı kolaylaştıracak ve olmasını istediğiniz değişiklikler için harekete geçmenizi mümkün kılacaktır. 


4. Pozitif düşünmenin önünü açarsınızAjandanızı yazarken negatif olan şeyleri düşünmeyin. Günün veya haftanın olumlu yönlerine odaklanın, hatta olumlu bir şeyler bulmak zor geldiği zamanlarda bile… Bunun yaratacağı etkiyi fark etmeniz biraz zaman alabilir ancak kısa zamanda hayatınızda odaklanmaya çalıştığınız yöne doğru ilerlediğinizi, yani pozitif şeylerin arttığını göreceksiniz. Bunun için en çok önerilen yazma egzersizi, her akşam yatmadan o gün içinde iyi giden 3 şeyi yazmak; denemeye ve sonucunu görmeye değer! 


5. Hayat daha anlamlı bir hal alırYaşadığınız hayatın, aldığınız yolun boşa gitmediğini görmek, her günü pozitif değişimlerle geçirmek yazmakla mümkün olur. Bu sayede kendinizi daha az yargılar ve kötü ruh halinin uzun sürmesine engel olabilirsiniz.

0/Yorum Yaparsanız Seviniriz/Yorumunuz Var

Daha yeni Daha eski