En Güzel Dua Sözleri

En Güzel Dua Sözleri


Ey Rabbim, gönlüme genişlik ver. İşimi kolaylaştır. Dilimdeki tutukluğu çöz-tâ ki sözümü iyice anlasınlar. Tek kurtuluşumsun duam. Seni yüreğimden dilime düşürüne hamd olsun.

Nasıl ki kudretinle geceyi gündüzle örtüyorsan; bizim de hatalarımızı, günahlarımızı rahmetinle ört.

Ya Rahman! Rahmetinde sınır tanımayan! Rahmetini, merhametini çekme bir an bile üzeremizden.

Amin. Allahım! Bizleri, imtihandan imtihana yorma Rabbim.. Değmeyende oyalama kalplerimizi.. Gedaya gedalık yaraşır.. Sultana sultanlık!

Ey Rabbimiz! Günlerimizi geleceğimize hazırla ve hayatımızı bereketli ve mağfur kıl! Yüce Allahım! Kalp sarayımızın sahibi Sensin.

Gözyaşı Allah içinse eğer, mübârek ve mukaddestir.

Allahım Gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı eyle, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle! Duayı kabul eden, istemeyi veren, murat edince el açtıran, ancak sevdiği kuluna dua ettiren RABBİM. Ellerimizi boş çevirme inşallah.

Ey Rabbimiz! Bize dünyada, ve ahirette iyi hal ver ve bizi o ateş azabından koru.

Rabbim.. Ellerimde hiçbirşey yok.. Ellerimde bir tek yok var.. Ve ben yoktan var ettiğin bu ellerle senin sonsuz keremine el.

Allahım! Zelil olmaktan ve zillete uğramaktan sana sığınırız! Ey yüceler yücesi, ey her derde deva, ilahi! Ya mevla, bizlerden rahmetini, şefkatini, hidayetini, bağışlayıcılığını esirgeme.

Rabbimiz! Bize günahlarımızdan temizlenecek sebepler ver.. Gözlerimizi kapatan perdeleri kaldır, nurunla doldur yüreklerimizi.. Amin.

Dua Güzel Sözler Yâ Rabbî Beni Benden al ama Beni Sen (c.c) den uzak etme.. Amin.. Derdime dermansın ey duam.

Seni gönlümden dilime düşürenime.. Hamd olsun.. Allahım bizleri iliminle zengin kıl, hiliminle zinetlendir, takva ile mükerrem kıl.

Ya Rabbi! kalblerimizi ilminle süsle, ibadetinle bütün azalarımızı güzelleştir, takva ile keramete kavuştur. Hayat, fırtınanın geçmesini beklemek değildir ki!. Yağmurda dua etmeyi becerebilmektir.

Takdir senindir, Ya Rabbi! Sen ki imkansızı mümkün kılansın; Darda koyma bizi, dara düştüğümüzde de şükredenlerden eyle bizi.. Rabbim, en sevdiğini en sevdigimiz eyle; ve değmesin sana yaklaşmayacak sevgi yüreğime..

ALLAHım; Önce komşuma ver sonra da bana.. Razıyım bana kalan paydan çoğa da aza da.

Şükürler olsun verdiğine de aldığına da. Sen sevdirmezsen sevemeyiz; Kalbimizi cemâline ve kemâline hayran eyle Allahım.. Kulluğunun kapısından ayırma Ey Rabbim..!

Sözler Diyari sayfamızı sizler için hazırladık.Güzel Sözler,Anlamlı Sözler,Aşk Sözleri,Dini Sözler,Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir. Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

0/Yorum Yaparsanız Seviniriz/Yorumunuz Var

Daha yeni Daha eski